LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ część 1

Lepiej zapobiegać...

W poprzednich postach próbowaliśmy Wam pokazać ile cennych składników ma dla naszych ptaszków sama natura.
Jeżeli ptaki są karmione wysokogatunkowymi mieszankami,dostają zielonkę ,zioła to w ich diecie nie powinno niczego brakować.

Zdajemy sobie również sprawę z tego, że nie każdy hodowca czy amator wychodzi z mieszkania prosto na łąkę i to jeszcze ekologiczną. Czym wtedy wzbogacić dietę skrzydlatych? Co zimą kiedy nie ma roślin zielonych?

W czasie spoczynku kiedy ptaki odpoczywają od lęgów,pierzenia powinna wystarczyć dobra karma i zioła.

Co jednak z dietą w czasie pierzenia, wysiadywania jaj czy lęgów? Należy wzbogacać dietę ptaków o dodatkowe składniki ? A jeżeli tak to o jakie żeby nie było to ze szkodą dla ich zdrowia?


My stawiamy głównie na naturę. Stosujemy u naszych ptaków ,w razie potrzeby, preparaty które mają w swoim składzie głównie zioła.
W kolejnych postach chcielibyśmy przybliżyć wam preparaty TAUBEN MEDIK które są zupełnie naturalne i wartościowe.
Wszystkie ptaki, aby były zdrowe, doczekały się potomstwa, muszą mieć stworzone odpowiednie warunki takie jak w naturze. W okresie letnim maja dużo słońca ,zielonych świeżych roślin, długi dzień przebywają na zewnętrznej wolierze. Mogą się tam do woli wylatać, kąpać, korzystać ze słońca. Pomimo że to środek lata zaczyna się dla nich okres odpoczynku po lęgach i pierzenia,
następnie okres zimy całkowity odpoczynek To czas krótszych dni, niższej temperatury, mniejszej ilości słońca,powrotu do pomieszczeń.


Zdajemy sobie sprawę że ptaki nawet najlepiej karmione,które mają nasza najlepsza opiekę, nasze zaangażowanie, narażone są również na niedomagania, braki i niestety choroby.
Gratulacje dla tych, którym wszystko idzie jak po maśle.

Niestety zdarzają się sytuacje kiedy coś zaczyna szwankować,coś idzie nie tak.
My wolimy dmuchać na zimne.

Jeżeli trzeba na wolierach ptakom podajemy preparaty na bazie ziół. Preparaty te podawane profilaktycznie zapobiegają infekcjom i chorobom.
Przykładowe środki i ich zastosowanie: ALIVIR

To preparat który zawiera wyciąg z czosnku,wyciąg z żeń-szenia,wyciąg z jeżówki purpurowej,wit b2.
Stosujemy go 1 ml na szklankę wody podajemy 2 x w tygodniu.
Posiada właściwości bakterio i wirusobójcze.

FUNGIXAZOL

Zawiera wyciąg z glistnika jaskółcze ziele,olejek z sosny zwyczajnej,olejek z drzewa herbacianego,wit A i jodek potasu.
Jest to ziołowy preparat grzybobójczy. Stosowany raz w tyg zapobiega powstawaniu grzybicy. Podajemy 1 x w tyg.1 ml na szklankę wody.

Inne preparaty polecane do stosowania w czasie kiedy ptaki odpoczywają to:

IMMUNOSTYMIN
Jest to wyciąg z jeżówki purpurowej,wyciąg z goździkowca wonnego,wyciąg z dziurawca zwyczajnego,wyciąg z żeń-szenia,eugenol,witamina B9,WITAMINA E,selen.
Podajemy po przebytych chorobach .Preparat pobudzający odporność.PREBIOX
Są to jedno-i dwuglicerydy kwasów tłuszczowych,cynk.

Działa stymulująco na rozwój flory bakteryjnej,usprawnia prace jelit,poprawia apetyt.
ACID ACTIV
Zawiera kwas mrówkowy,kwas propionowy,kwasortofosforowy,kwas cytrynowy,potas ,sód,magnez

Jest to bardzo dobry zakwaszacz. Hamuje rozwój patogenów ,bakterii,wirusów i grzybów.TRICHOCOX
Zawiera karwakrol,wyciąg z czosnku pospolitego,wyciąg z glistnika,wyciag z lebiodki pospolitej,olejek z drzewa herbacianego.

Podaje się profilaktycznie w celu zapobiagania rozwoju pierwotniaków w stadzie.


A co Wy stosujecie w czasie wakacji ptaków? Wasze rady i opinie są dla nas bardzo cenne. Zapraszamy do podzielenia się doświadczeniami:)

Komentarze

  1. Również stosuję preparaty firmy TaubenMedik, poza wymienionymi w artykule, w naszej ptasiej aptece znajdują się DETOX NEFRI - regeneracja wątroby i nerek, ORNIFORM - bekteryjne/wirusowe zaburzenia układu oddechowego, VIGORAN MINERAL - niedobory mineralne,poprawa plodności.
    Poza tym w mojej hodowli całorocznie (choć w okresie spoczynku w większych ilościach) króluje pyłek kwiatowy, który jest bombą witaminową.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

POPULARNE POSTY